domki w Rewalu domki w Rewalu

OGRODY HORTULUS

Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne z innymi. Ogrody Hortulus to unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. Położone są w powiecie koszalińskim w wyjątkowej strefie klimatycznej 7b. Ogrody oddalone są tylko o 8 kilometrów w linii prostej od brzegu Morza Bałtyckiego. Jest to najbardziej na północ wysunięta kolekcja dendrologiczna w Polsce.

WYCIECZKA „ZACZAROWANY LABIRYNT” / OGRODY HORTULUS – DOBRZYCA

Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze - Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Zespoły ogrodowe, oddalone są od siebie o 2 km, a między nimi znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych Hortulus.

PROGRAM:

  • Wyjazd z ośrodka SOLEO
  • Przejazd do Dobrzycy – ok. 1 – 1,5h (ok. 75 km)
  • Zwiedzanie Ogrodów Tematycznych Hortulus – ok. 2h
  • Zwiedzanie ogrodów Spectabilis – labirynt – ok. 2h
  • Powrót do ośrodka SOLEO – ok. 1 – 1,5h (ok. 75 km)

DOJAZD:

Najdogodniejszy dojazd prowadzi drogą wojewódzką nr 102 (przez Trzebiatów) w kierunku Kołobrzegu, następnie drogą krajową DK11. Z drogi krajowej nr 11 (odcinek: Koszalin - Kołobrzeg) - zjazd w miejscowości Borkowice na południe.

   

INFORMACJE DODATKOWE

  • "Caffebar Barwinek" przy Ogrodach Tematycznych Hortulus oraz "Caffebar Rumianek" na terenie Ogrodów Spectabillis, oferują nie tylko desery i kawę, ale również dania obiadowe i z grilla.
  • Obowiązuje zakaz wprowadzania wózków dziecięcych, rowerków i innych pojazdów dziecięcych do Ogrodów Tematycznych Hortulus. Prosimy o zabranie ze sobą nosidełka lub chusty dla najmłodszych dzieci. W Ogrodach Hortulus Spectabilis wjazd wszelkimi wózkami oraz dziecięcymi rowerkami jest możliwy.
  • Obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt na teren biletowany obu Ogrodów. Dotyczy to wszystkich ras psów i kotów, również noszonych na rękach i w torbach. Podczas zwiedzania ogrodów, psy można zostawiać w specjalnie do tego przygotowanym, zacienionym miejscu z dostępem do wody pitnej. Pamiętajmy, że pies noszony na rękach, nadal pozostaje psem.
  • Za wszelkie zakupy można zapłacić kartą.
  • Bezpłatny parking

soleo

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego ośrodka i rezerwacji u nas domku lub apartamentu.
U nas spędzisz udane wakacje nad morzem!

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij

PL DE EN
facebook seleo rewal