domki w Rewalu domki w Rewalu

OCEANARIUM

Nad cieśniną oddzielającą Rugię od stałego lądu położone jest niezwykle urokliwe miasto Stralsund. Jedno z najpiękniejszych miast wschodnich Niemiec, które słynie przede wszystkim ze wspaniałej starówki wpisanej na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miasto, prócz swojej zabytkowej zabudowy ma do zaoferowania również największe i najnowocześniejsze Oceanarium w północnej Europie, które odkrywa przed zwiedzającymi wszystkie tajemnice Bałtyku oraz życie w morzach północnych. Zgromadzono w nim około siedmiu tysięcy okazów flory i fauny występujących w tych akwenach. Nowoczesne instalacje w dużych halach i imponujących akwariach w których znajdują się morskie ryby i ssaki.

WYCIECZKA "MORSKI ŚWIAT" / OCEANARIUM STRALSUND

Na powierzchni 9,7 tys. m kw., w czterech budynkach połączonych z głównym holem schodami, galeriami i windami jest ok. 7 tys. gatunków roślin i zwierząt żyjących w wodach Bałtyku, Morza Północnego, północnego Atlantyku i Morza Polarnego. Znajdują się tam modele największych morskich ssaków naturalnej wielkości, które wiszą w głównym holu (wysokim na 20 m). Zobaczymy tam duże akwaria z całymi ławicami ryb i mniejsze, w których pływają ryby mórz strefy umiarkowanej i północnej. Na żywo zobaczyć można m.in. jesiotry, wężynkę, dorsza, stornię, gładzicę, meduzy, ukwiały czy ośmiornice. W oceanarium jest pięć wystaw tematycznych. Na ekspozycji "Wszechoceany" można zobaczyć zagadkowy i fascynujący świat głębokich i ciemnych mórz. W szklanych gablotach prezentowane są najdziwniejsze ryby, meduzy i kałamarnice. Druga sala poświęcona jest Bałtykowi. Tutaj jest m.in. morświn, jedyny rodzimy waleń bałtycki osiągający 1,8 m długości. Niesamowite wrażenie robi rozświetlona chmura organizmów planktonowych podwieszona w centralnym punkcie sali. Na ekranie plazmowym prezentowana jest historia, geografia i geologia Bałtyku. Przygotowano także interaktywny stół, na którym można sprawdzać szlaki wędrówek ryb i kierunki wiatrów. Dla najmłodszych i najbardziej ciekawskich przygotowano specjalną salę z interaktywnymi urządzeniami służącymi do zabawy i nauki. Wielką atrakcją będzie także sześciometrowy tunel pod akwarium, w którym zwiedzający będą mogli wpatrywać się w lasy alg morskich i obserwować życie homarów, krabów i żabnic.

   

PROGRAM:

  • Wyjazd z ośrodka SOLEO
  • Przejazd do Stralsund – ok. 3,5h (ok. 210 km)
  • Zwiedzanie Oceanarium – ok. 2-3h
  • Zwiedzanie starówki Stralsund – ok. 1h
  • Powrót do ośrodka SOLEO – ok. 3,5h (ok. 210 km)

DOJAZD:

Najkrótszy dojazd prowadzi Trzęsacz, Dziwnów, Międzyzdroje, następnie przeprawa promowa w Świnoujściu na Wyspę Uznam (ok. 190 km). Polecamy jednak ominąć zatłoczone nadmorskie miejscowości i skierować się na Kamień Pomorski i Wolin, a następnie prom w Świnoujściu.

GODZINY ZWIEDZANIA:

czerwiec – wrzesień: codziennie 09:30 - 20:00

październik – maj: codziennie 09:30 - 18:00

CENNIK:

Dorośli
OZEANEUM 17,00 €
Bilet łączony OZEANEUM/MEERESMUSEUM 2,3 23,00 €

Ulgowe ¹
OZEANEUM 12,00 €
Bilet łączony OZEANEUM/MEERESMUSEUM 2,3 17,00 €

Dzieci 4 - 16 lat
OZEANEUM 7,00 €
Bilet łączony OZEANEUM/MEERESMUSEUM 2,3 11,00 €

Dzieci 0 - 3 lat
Wstęp wolny

Pozwolenie na fotografowanie ³
1,00 Euro

INFORMACJE DODATKOWE

  • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla uczestników wycieczki bez względu na wiek.
  • Zamówcie Państwo bilet-online. Praktycznie i łatwo, bez kolejki do kas. Kupujecie państwo bilety wstępu do OZEANEUM? Tu wystarczy przedłożenie biletu na smartfonie albo innym nośniku cyfrowym. Wydruk nie jest wymagany. Bilety łączone należy natomiast przed wizytą w muzeum wydrukować – w tym wypadku bilety zapisane na cyfrowych nośnikach nie akceptowane.

soleo

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego ośrodka i rezerwacji u nas domku lub apartamentu.
U nas spędzisz udane wakacje nad morzem!

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij

PL DE EN
facebook seleo rewal