domki w Rewalu domki w Rewalu

KLIMATYCZNY KOŁOBRZEG

Kołobrzeg to malowniczo położone prastare miasto, w którym nadmorski krajobraz, walory lecznicze, cenne zabytki oraz różnorodność imprez kulturalnych i rekreacyjnych sprawiają, że jest on jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Ponadto jest to morski port handlowy, rybacki, pasażerski i wojenny.

WYCIECZKA „WILD WILD WEST” / KLIMATYCZNY KOŁOBRZEG

Kołobrzeg może poszczycić się również jedną z najpiękniejszych plaż oraz jednym z najczystszych kąpielisk nad Bałtykiem. W porcie można podziwiać okręty wojenne, wybrać się w rejs wycieczkowy na „zabytkowych” żaglowcach oraz podziwiać piękną panoramę okolicy z tarasu widokowego na Latarni Morskiej. Dla miłośników historii atrakcję stanowi Muzeum Oręża Polskiego, w którym znajdują się ciekawe zbiory polskich militariów oraz Centrum Atrakcji Wojskowych Bastion – ukryta wśród zieleni „twierdza” z bogatą kolekcją sprzętu pancernego.

Zwieńczeniem naszej wycieczki i niewątpliwie największą atrakcją dla najmłodszych będzie wizyta w parku rozrywki „Dziki Zachód”, który przenosi w krainę westernu, z biegającymi końmi i wioski indiańskiej. Dostępne są tu również wszelkie atrakcje typowe dla wesołego miasteczka.

PROGRAM:

  • Wyjazd z ośrodka SOLEO
  • Przejazd do Kołobrzegu  – ok. 50 min – 1h (ok. 50 km) – możliwość zaparkowania przy ul. Towarowej, Spacerowej lub Portowej
  • rozpoczynamy od wizyty w nietypowym miejscu rozrywki jakim jest „Miasto Myszy” znajdującego się przy ul. Morskiej 2 w Kołobrzegu (w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego, 50 m od Latarni Morskiej)
  • Wizyta w Latarni Morskiej (ul. Morska 1)
  • Spacer przy plaży Promenadą (Bulwar Jana Szymańskiego) na Molo
  • Powrót promenadą do samochodu – przejazd do Centrum Atrakcji Wojskowych Bastion – ok. 5 km (15 min) – ul. Koszalińska (przy wyjeździe na Koszalin, za jednostką wojskową w prawo)
  • Zwiedzanie Centrum Bastion
  • Przejazd do Parku Rozrywki Dziki Zachód, Zieleniewo – ok. 7 km (15 min) – ul. Szczecińska 68
  • Zabawa w parku do końca dnia
  • Powrót do ośrodka SOLEO – ok. 50 min – 1 h (ok. 50 km)

   

 

MIASTO MYSZY - to wyjątkowe miejsce w Kołobrzegu, które odczarowuje te małe gryzonie, przedstawiając je jako domowych pupili, zwierzątka inteligentne, niezwykle zwinne i takie, w których można się po prostu zakochać.

Miasto Myszy to niesamowite miejsce pulsujące energią ok. 500 małych myszek, ukryte w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego. Wnętrze odwzorowuje mysią norę porośniętą zieloną trawą i korytarze z oryginalnymi rurami w fluorescencyjnych barwach przypominającymi ciągi kanalizacyjne, jakie znajdują się pod każdym miastem. Korytarze prowadzą do sal stylizowanych na: KOSMOS w świetle UV, Zimę, Wakacje, Miasto Myszy, Tropiki. Każda z sal zaaranżowana została w niesłychanie kreatywny sposób, umeblowana małą mysią architekturą - domkami, mostkami i rekwizytami zgodnymi z nazwą danej sali. W jednej poznacie zwyczaje myszy żyjących na wsi, w innej ich wielkomiejskie życie. Zobaczycie jak rodzą się małe myszki i jak ich starsi krewni radzą sobie w zimowych warunkach, podczas gdy inni odpoczywają na wakacjach lub w tropikach.

Wchodząc do mysiej nory odkryjecie fascynujący świat myszy przedstawiony w baśniowej scenerii. Jeżeli towarzyszył Wam wcześniej strach, szybko o nim zapomnicie. Jak ciekawe świata dzieci odkryjecie zaskakujące fakty z życia tych małych zwierzątek. Dowiecie się m. in., jak się rozmnażają, co uwielbiają jadać i jakie mają zwyczaje.

   

LATARNIA MORSKAw pobliżu portu wznosi się wysoka na 26 metrów latarnia morska, która od 1945 r. wskazuje drogę marynarzom światłem widocznym z odległości 16 mil morskich (29,6 km). Światło latarni wznosi się na wysokość 36,4 km. Polecamy wejść na taras widokowy latarni, skąd rozpościera się niezapomniany widok na morze, plażę i molo.

PROMENADA - Z dzielnicy portowej warto skierować się na deptak nadmorski, który kończy się przy wejściu na molo. Niepowtarzalny klimat deptaka tworzą kawiarenki, lodziarnie, smażalnie ryb. Można tu spotkać przygodnych grajków i kataryniarzy. Przechadzając się deptakiem miniemy Pomnik Zaślubin z morzem.

MOLOidąc deptakiem morskim wzdłuż plaży  ciągu paru minut dojdziemy do żelbetonowego mola, które wybudowano w 1973r. Wcześniej na tym miejscu stało drewniane molo wzniesione w 1881 r. Kołobrzeskie molo wcina się w morze na długość 220 m i jest najdłuższą żelbetonową budowlą w Polsce. Z mola roztacza się niezapomniany widok na rozległe wody Bałtyku. Z gęsto usianych ławeczek można obserwować statki wychodzące z portu lub cieszyć się widokiem skłębionych fal. Na samym końcu mola usytuowana jest mała przystań dla statków wycieczkowych.

CENTRUM ATRAKCJI WOJSKOWYCH BASTIONto ukryta wśród zieleni „twierdza” skupiająca bogatą kolekcję różnorodnego sprzętu pancernego. „Bastion” posiada w swojej kolekcji m.in. czołg T55, samochody pancerne, transportery opancerzone, pływający transporter i nie tylko. Kolekcja ta służy przede wszystkim przejażdżkom po poligonie, które dostarczają wszystkim uczestnikom niepowtarzalnych doznań.

   

PARK ROZRYWKI DZIKI ZACHÓD – ZIELENIEWO to idealne miejsce dla osób spragnionych przygód w stylu western, miejsce gdzie można spotkać prawdziwych kowboi, odwiedzić saloon z kowbojskim jedzeniem, zobaczyć westernowe show, napad na bank, czy pokazy kaskaderskie. Można udać się również do wioski indiańskiej i odwiedzić indiański wigwam, posłuchać indiańskich opowieści, zobaczyć stroje Indian i ich barwne tańce, a na koniec zapalić fajkę pokoju.

   

Pobierz PDF

soleo

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego ośrodka i rezerwacji u nas domku lub apartamentu.
U nas spędzisz udane wakacje nad morzem!

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij

PL DE EN
facebook seleo rewal