domki w Rewalu domki w Rewalu

BORNHOLM

Bornholm to mała duńska wyspa na Bałtyku, zwana „Majorką północy” jest magnesem przyciągającym ludzi spragnionych zróżnicowanej przyrody, spokoju i niepowtarzalnych krajobrazów. Leży zaledwie 100 km od Kołobrzegu. Dla mieszkańców wyspy turyści są mile widzianymi gośćmi. Dokładają wszelkich starań, aby niezapomniane wspomnienia skłoniły do ponownego przyjazdu. O zaspokojenie wyszukanych gustów kulinarnych dba niezliczona ilość restauracji, barów i kawiarenek. Na każdym kroku spotyka się urokliwe miasteczka i malownicze osady rybackie. Dzień dzisiejszy i nowoczesna technika splata się z tajemniczą przeszłością, zaklętą w pamiątkach z dawnych wieków.

WYCIECZKA „MORSKI REJS” / BORNHOLM

Bornholm to harmonijne połączenie natury i kultury. Imponująca jest ilość zabytków. Do najcenniejszych należą jedyne w Skandynawii białe romańskie kościoły z XII wieku w kształcie rotundy, największa warownia północnej Europy – ruiny zamku Hammershus i morska forteca na skalistej wysepce Christianso, położona w odległości około 18 km od Bornholmu. Plusem są niewielkie odległości pomiędzy miejscami wartymi zobaczenia. W czasie wędrówek po wyspie koniecznie trzeba odwiedzić jeden z licznych warsztatów rzemiosła artystycznego i tradycyjną wędzarnię ryb, by spróbować miejscowego przysmaku, czyli wędzonego śledzia.

Rejsy statkami pasażerskimi odbywają się z portu w Kołobrzegu.

   

PROGRAM:

 • 05:00 - Wyjazd z ośrodka SOLEO do Kołobrzegu 
 • 05:00- 06:00 - Przejazd do Kołobrzegu  – ok. 50 min – 1h (ok. 50 km)
 • 06:00 – rozpoczęcie zaokrętowania pasażerów na statek na Terminalu Międzynarodowym w Kołobrzegu. Odprawa graniczna, zaokrętowanie na katamaran m/s „Jantar”;
 • 07:00wyjście statku z Kołobrzegu do Nexo;
 • 07:00 – 11:30pobyt na statku; śniadanie (usługa dodatkowo płatna); projekcja filmów video;
 • 11:30przybycie do Nexo (port docelowy na Bornholmie); spotkanie z pilotem
 • 12:00rozpoczęcie wycieczki w porcie w Nexo - przejazd trasą wzdłuż wschodniego, skalistego wybrzeża, przez Arsdale, gdzie znajduje się działający do dziś holenderski wiatrak muzeum.
 • Przystanek w Svaneke – postój ok. 45 min. Svaneke jest najmniejszym miastem w Danii. Jest to urokliwe miasteczko, którego położenie sprawia, że cieszy się największą liczbą słonecznych godzin w Danii. Wśród kolorowych domków znajduje się centralnie położony, tętniący życiem rynek.

Jest tu Svanake Bryhus jedyny browar, w którym warzy się piwo wg starych receptur bornholmskich i jest ono wytwarzane w kilku smakach, nawet czekoladowym.

Bardzo ciekawym miejscem jest wytwórnia cukierków gdzie  można poznać proces powstawania wyrobów z masy cukierniczej.

Warto zwiedzić również niewielką hutę szkła.

 • 13:00odjazd - przejazd przez Listed, Gudhjem,Tejn, Alinge i 1- godzinny  postój przy Hammershus, gdzie można zwiedzić ruiny tego potężnego zamku, które są jednymi z największych w Europie północnej, a napewno największe w Skandynawii.
 • 14:45 odjazd - Z zamku Hammershus jedziemy do Olsker i postój 15 min. Tu znajduje się jeden z czterech bornholmskich kościołów rotundowych. Rotunda ta jest najwyższa( 26 m) z czterech na wyspie.

Owiane legendą Templariuszy kościoły te rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swą niepowtarzalną architekturą.

Dalej przez Klemensker, Aarsballe, przez kompleks leśny Almindingen jest trzecim do wielkości lasem w Danii, a zarazem zbiorowiskiem unikatowej flory i fauny bornholmskiej. Rosną tu nie rosnące w pozostałej Danii gatunki anemonów i paproci, dalej przez Aakirkeby gdzie miniemy kościół Aa Kirke pw. św. Jana z 1150 roku, do dziś największa budowla sakralna na wyspie.

 • 16:00powrót do Nexo
 • 16.00 – 17.00 – zakończenie wycieczki; czas wolny w Nexo;

Nexo jest drugim pod względem wielkości miastem na Bornholmie. Zaraz przy portowym bulwarze mieści się Nexo Muzeum, gdzie prezentowana jest ekspozycja poświęcona historii miasta, rybactwa oraz żeglugi i ratownictwa morskiego. Warto też zobaczyć m. in. Studnię Wspomnień, Ratusz, Dom dziecinny Martina Andersena i jego wyrzeźbioną głowę przed Salonem Pamięci, Dom Marynarza, który służył niegdyś jako szkoła, Kościół, Szkołę Kościelną oraz Ogród Tropikalny, zwany także „Parkiem Motyli”.

 • 17.00 - zaokrętowanie na statek;
 • 17.30wyjście statku z Nexo do Kołobrzegu; 
 • 17.30 – 22.00 – w czasie rejsu: obiadokolacja (usługa dodatkowo płatna);
 • 22.00 – przypłynięcie do Kołobrzegu – przejazd powrotny do Rewala – ok. 1h (ok. 50 km)
 • 23:00 - Powrót do ośrodka SOLEO

soleo

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego ośrodka i rezerwacji u nas domku lub apartamentu.
U nas spędzisz udane wakacje nad morzem!

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij

PL DE EN
facebook seleo rewal